Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

Reply to topic  [ 5 posts ] 
Prezentarea mea 
Author Message
Membru 0

Rank: Membru 0

Posturi:
2
Reply with quote
Post Prezentarea mea
Pseudonimul in spatele caruia ma „ascund” – sa zicem asa – este Aveqetura. Am fot intrebata – evident – daca nick-ul meu este in vre-o limba anume. Imi pare rau, daca va dezamagesc, dar nu e in nicio limba nume. Se pronunta aproximativ : ave-che-tura. Am fost intrebata, de asemenea, daca are de-a face cu meseria mea. Nu are legatura cu meseria mea. Probabil ca cei care au pus intrebarea s-au gandit ca sunt avocat, lucru total neadevarat.

Dupa cum ati vazut, in fata pseudonimului, am pus "Dae" care inseamna "Mare". Meteahna mi se trage de la Giuvaerul Palatului, serial coreean pe care l-am adorat. Acel Dae nu inseamna neaparat ca sunt "Mare" in vre-un sens anume sau ca ma dau mare.

Povestea pseudonimului nu e una interesanta, ci una cat se poate de simpla : Aveqetura era semnatura unui coleg de-al tatalui meu. Tata, pensionar acum, si acel coleg au fost colegi de facultate. Despre acel coleg, tata nu mai stie nimic, iar eu mi-am insusit nick-ul.

Nu ma ascund dupa „fusta mamei”, asa ca o sa fiu sincera si va voi spune ca am deja 36 de ani impliniti. Ce cauta un om ca mine pe un forum dedicat manga-urilor ?!

Sincer, sunt aici pentru comunitate, in general, sunt pentru ca motorul “Goagal”, aflat intr-o dispozitie –cum îi spun eu – de “Manca-l-ar mama de destept !” m-a adus aici. Cautam cu totul altceva si am fost atrasa de acest forum. Motive pentru care am fost atrasa nu gasesc momentan.

Gustul catre anime-uri mi s-a deschis in momentul in care am vazut o reclama pe televizor, reclama ce facea referire la postul Animax. Am reusit sa vad cateva anime-uri, dar nu pot sa va insir o lista, din pacate, pentru ca nu le mai tin minte [Varsta si faptul ca nu mai vizionez de ani buni asa ceva].

Manga nu am citit si nu cred ca voi citi vreodata asa ceva.

In urma difuzarii a atator seriale coreene pe TVR 1 m-am ales cu o obsesie pentru acest gen de seriale, urmarind multe pe net. V-as insira o lista a ceea ce am reusit sa urmaresc, dar as strica topicul...

Daca ar mai fi ceva de spus, adresati-mi intrebari. Voi raspunde cu placere la ele, daca sunt de bun-simt.

[font=georgia]Exista multe lucruri ciudate, dar niciunul nu este mai straniu decat omul. – Sofocle.[/font]

Wed Jul 03, 2013 10:14 am
Profile
Pensionar MangaKids

Rank: Pensionar MangaKids

Posturi:
818
Reply with quote
Post Re: Prezentarea mea
Hehe :D Multa lume, din ce in ce mai multa lume ! Welcome prieten drag si bine ai venit in familia noastra ! Sper sa te simti ok aici cu noi si sa ramai cat mai mult timp ! :D

You always have to choose
Image
Image

Wed Jul 03, 2013 6:10 pm
Profile YIM
Membru 0

Posturi:
1
Reply with quote
Post Re: Prezentarea mea
Ma numesc Andrei-Octavian (majoritatea imi zic Tavy pentru ca toti andreii nu mai au si al doilea prenume).Imi pare bine de cunostiinta si bine ai venit !

leather jackets motorcycle jackets
leather jackets click here
EX0-117 exam questions EX0-117 exam questions
mcat practice test mcat practice test

Thu Oct 31, 2013 1:04 pm
Profile
Echipa MangaKids

Rank: Echipa MangaKids

Posturi:
124
Reply with quote
Post RE: Prezentarea mea
Bun venit! ^^

Image

Sat Oct 04, 2014 7:18 pm
Profile
Membru 0

Posturi:
3
Reply with quote
Post RE: Prezentarea mea
Salut Tavy! sper sa ne intelegem

Spune-mi de cine râzi si-ti voi spune cine esti!

Sat Oct 04, 2014 7:28 pm
Profile
Reply to topic   [ 5 posts ]