Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

Reply to topic  [ 7 posts ] 
o propunere! 
Author Message
Membru 0

Rank: Membru 0

Posturi:
2
Reply with quote
Post o propunere!
Salut , in ultimele zile am vizitat toate siturile de se ocupa cu traducerea animeurilor si a desenelor, pe toate am vazut cam aceleas serii cu mici diferente. Lucrul pentru care va contactez este sa va propun sa va ocupati de o serie mai veche, mai exact Pokemon. Dupa cum specificai mai sus in ultimele zile am vizitat toate siturile de acest gen si nu am gasit nici unul destul de serios sa se apuce de acest proiect si sa il duca pana la capat, mai exact sunt doua -trei situri care au inceput acest proiect dar s-au oprit dupa 10-15 ep.
Pe scurt incerc sa va convin sa faceti ceva diferit fata de restul dar cu mai multa seriozitate decat cei care au avut aceasta initiativa candva dar s-au oprit. Multumesc si astept un raspuns.

Thu Jun 09, 2016 10:10 pm
Profile
Fondator

Rank: Fondator

Posturi:
428

Locaţia:
Iaşi, România.
Reply with quote
Post Re: o propunere!
O sa fiu sincer cu tine si o sa-ti spun ca eu personal m-am gandit candva sa ma ocup de seria Pokemon insa, cum domeniul nostru de actiune este sfera japoneza ... Tu probabil referindu-te la seria veche, cea care e in engleza. Nu se prea integreaza in domeniul nostru ... :/ Plus ca... Probabil ca cei care s-au oprit la 10-15 episoade au un motiv destul de intemediat pentru asta.

» "Don't ever let someone tell you that you can't do something. Not even me. You got a dream, you gotta protect it. When people can't do something themselves, they're gonna tell you that you can't do it. You want something, go get it."
» "Rather than seeing someone important for you dying in front of you... You should go die with them together."
» "The GREATES pleasure in LIFE is doing what people say YOU CANNOT DO."

Fri Jun 10, 2016 8:48 am
Profile YIM WWW
Spammer

Rank: Spammer

Posturi:
75
Reply with quote
Și seria veche e în japoneză, eu am găsit-o...

Sat Jun 11, 2016 7:59 am
Profile WWW
Membru 0

Posturi:
2
Reply with quote
Nu ma refeream la o serie anume ,cele noi am vazut ca initial sunt in japoneza si se gasesc si dublate sau subtitrate in engleza, ideea e ca nu sa gasit pana acum un fansub destul de serios ca sa duca la final cea ce au inceput, deasemenea cred ca motivul pentru care s.au oprit este si ca nu a avut un impact atat de mare pe cat se asteptau in momentul inceperii seriei. Cred ca aceasta serie este una pe termen lung nu stiu cat de mult ar fi apreciaata de fani actuali ai MKZ dar cu siguranta ar aduce persoane noi pe site.

Sat Jun 11, 2016 11:35 am
Profile
Echipa MangaKids

Rank: Echipa MangaKids

Posturi:
63
Reply with quote
Toate seriile pokemon se găsesc şi în jap, problema este că toate personajele au alte nume şi eu cel puţin mi-aş strica copilăria dacă aş începe să traduc seria cu audio în jap, nu ştiu ce părere au alte persoane, dar mie mi-ar crea o oarecare scârbă.

Sat Jun 11, 2016 1:43 pm
Profile
Membru 0

Posturi:
6
Reply with quote
Eu pe niciun fansub n-am vazut Inazuma eleven si apreciez mult ca traduceti acest anime epic.
Eu propun sa fie tradus dupa ce termina Algernon261 cu dantekun94 de tradus inazuma anime-urile + Ova + filmele (Cel putin ultimul film care vin toti din toate sezoanele de elven go e prea tare) sa inceapa seria de inazuma aia din 2016 nu i-am retinut numele insa e super tare !
De ce? Pai grafica e super asemanatoare cu cea din Inazuma eleven (Primul sezon) pe care l-am iubit foarte mult ,m-am saturat de calatorii in timp si extraterestrii (Acolo sunt singur ca poate or sa apara extratersti cum era si ecipa lui Hiroto) dar grafica e cea pe care am vazut-o in sez 1. si apar echipe noi si chestii plus ca am vazut un ova in care Someoka e in echipa cu Fubuki (Echipa lui Fubuki in care e si capitan de alt fel) iar fratele lui Fubuki traieste.
Am vorbit cam mult dar sper sa intelegeti ,astept un raspuns !

Tue Nov 15, 2016 10:24 pm
Profile
Fondator

Rank: Fondator

Posturi:
428

Locaţia:
Iaşi, România.
Reply with quote
Image

O sa le facem, stai fara grija.

» "Don't ever let someone tell you that you can't do something. Not even me. You got a dream, you gotta protect it. When people can't do something themselves, they're gonna tell you that you can't do it. You want something, go get it."
» "Rather than seeing someone important for you dying in front of you... You should go die with them together."
» "The GREATES pleasure in LIFE is doing what people say YOU CANNOT DO."

Wed Nov 16, 2016 8:41 pm
Profile YIM WWW
Reply to topic   [ 7 posts ]