Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

Reply to topic  [ 6 posts ] 
Windows Vs Linux 
Author Message
Membru 0

Rank: Membru 0

Posturi:
60
Reply with quote
Post Windows Vs Linux
In timp ce scormoneam in teancul meu cu reviste ,am gasit un articol destul de dragut ce mi-a captat atentia nu datorita faptului ca sunt o impatimita a PC_ului ,ci pentru ca am vrut sa elucidez misterul dintre WONDOWS si LINUX
So ,WINDOWS Vs LINUX

''Din aceleasi considerente ca si in cazul Apple com prezenta si oferta Linux.Toti stim ca este o platforma gratuita pentru sisteme de operare . Acestea se pot instala pe o gama larga de dispozitive,de la  telefoane mobile,tablete,pana la calculatoare ,indiferent de configuratie.Chiar daca sunt dedicate in special serverelor,sistemele Linux ocupa totusi un segment de aproape 5 % din piata.Veti gasi mai multe oferte in magazine cu distributii Linux preinstalate.
Avantaje Linux:
este bun
Ubuntu vine si cu suport pentru limba romana
suport mult mai facil.Practic,pentru fiecare distributie *sisteme de operare independente* exista o multitudine de extensii si aplicatii care adauga noi functii sistemului.
este foarte stabil ,rezistand ani buni fara reinstalare
securitate buna,nu necesita antivirus
foarte flexibil

Dezavantaje Linux:

softtware-ul dedicat *drivere,aplicatii,jocuri* este mult mai sarac decat in cazul windows
exista foarte multe distributii
sistemele Linux sunt utilizate in special de programatori si de cei cu solide cunostinte in domeniu''

Image

Tue Feb 07, 2012 10:23 am
Profile YIM
Pensionar MangaKids

Rank: Pensionar MangaKids

Posturi:
240
Reply with quote
Post Re: Windows Vs Linux
Deci sa trec si eu pe aici sa imi bag coada :)). Sa spunem ca se va baga ACTA, nu vom mai avea windows piratat deci automt va trebui sa il cumperi (si de ce ai da bani pe un sistem pe care sti ca exista virusi?), linux ar putea fi o alternativa mult mai buna ( bine,daca vrei sa iti iei un Mac aia e treaba ta) free cu strictu necesar siii nevirusat :))

Image

Tue Feb 07, 2012 3:40 pm
Profile YIM
Membru 0

Posturi:
60
Reply with quote
Sa zicem doar ca pe noi nu ne intereseaza ACTA si tot ce scriu aici e...nu stiu ,am gasit intr-o revista subiectul si mi-a palcut,oricum  nu CRED si subliniez daca trebuie,ca acta se va adopta...nu la cati manifestanti avem.
Hai ca ti-ai bagat coada destul spammere! :))

Image

Wed Feb 08, 2012 11:12 am
Profile YIM
Membru 0

Posturi:
42
Reply with quote
Înțeleg chestia cu linuxul dar răƒmân la Windows,am o grăƒmadムde drivere şi aplicații instalate.Doar cu alea am întrecut 63% din tot Ramul laptopului meu.

[align=center]Image

Contact Y!M: sieside
Contact facebook: /SchizophrenicDestiny
Nickname: Sieside

Înainte de a posta,consultați regulamentul.

Image

Pentru orice probleme înafara acestui forum, n-ai decât sムcucereşte de pe altムcenturăƒ.Sexual touch consuming Fuego's mother on fir(e) line.
[/align]

Sun Apr 15, 2012 1:11 am
Profile YIM WWW
Membru 0

Posturi:
60
Reply with quote
[quote="Sieside"]Înțeleg chestia cu linuxul dar răƒmân la Windows,am o grăƒmadムde drivere şi aplicații instalate.Doar cu alea am întrecut 63% din tot Ramul laptopului meu.[/quote]
Good job! Si eu la fel.Chiar la Windows Xp! de fapt ma gandeam sa fac un topic unde voi scrie despre tipurile de WIndows,

Wed May 02, 2012 8:46 pm
Profile YIM
Membru 0

Posturi:
16
Reply with quote
Cel mai mult m`au multumit windows xp sp3 si wid 7 ..si cum merge si pe 7 cpp nu are rost sa renunt la el atata timp cat am resurse dar acest topic este exact cum ar fi COLA VS PEPSI asa ca nu pot spune care e mai bun pot spune doar care imi place

Wed Jul 11, 2012 11:44 am
Profile
Reply to topic   [ 6 posts ]