Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

Reply to topic  [ 13 posts ] 
TOP 15 Cele mai tari anime-uri 
Author Message
Spammer

Rank: Spammer

Posturi:
814
Reply with quote
Post TOP 15 Cele mai tari anime-uri
Nu trebuie neaparat 15 puteti si 10 si 5 cat vrei voi desigur
Am sa incep eu

1)Kuroshitsuji

Image

2)Ao no Exorcist

Image

3)Nabari No ou

Image

4)Angel Beats

Image

5)Majin Tantei Nougami Neuro

Image

6)Kore wa zombie desuka

Image

7)C3- CubexCursedxCurious

Image

8)Kimi Ni Todoke

Image

9)Omamori Himari

Image

10)Nana

Image

11)Shugo Chara

Image

Cam atat sunt preferatele mele de aceea mie imi este mai greu sa gasesc un anime pe placul meu daca stiti voi anime-uri gen ca astea va rog sa mi-le ziceti :o3

Image
Love is blind. I know, because you don’t see me.

Wed Apr 25, 2012 6:30 pm
Profile
Fondator

Rank: Fondator

Posturi:
466
Reply with quote
Post Re: TOP 15 Cele mai tari anime-uri
Nu trebuie neapăƒrat cu imagini, right? I'm too lazy for that...
1. Inazuma Eleven ~ sunt o maniaca cand vine vorba de fotbal, aproape ca mi-am rupt picioarele acum doua veri, dar ce conteaza. E un anime interesant care merita vazut, motiv pentru care e si in lista noastra de proiecte!

2.D.Gray-Man ~ Exorcisti. Exorcisti. EXORCISTI! E primul anime de genul asta, care m-a facut sa rad, plang, salivez si sa stau cu inima in gat.

3.Katekyo Hitman Reborn ~ Un alt anime cu plot original. L-am plasat pe locul 3 pentru ca sunt o fana mai mare a manga-ului, nu al animeului din cauza graficei.

4. Durarara!! ~ iti pune toti neuronii la treaba, in ceea ce priveste plot-twistul
5. Ghost Hunt ~ holla la la~ Naru-chan wae u so smexy! xD Cred ca e singurul motiv pentru care imi plac din nou anime guys xD
6. 07-Ghost ~ l-am vazut cam acum un secol *cough* 2009 *cough*, dar tot cel mai tare anime shounen ai ramane!
7. Get Backers ~ am stat si am vazut animeul dintr-un foc xD Chiar daca nu aveam mouse, m-am chinuit cu tastatura la pc-ul meu darapanat...ce vremuri...
8. Tactics ~ e ceva de genul DN Angel, dar cu tenta de shounen ai, ceea ce e chiar pe placul meu
9. Kimi ni Todoke/Nana ~ cele mai tari anime romance pe care le-am vazut. KNT e mai stupidish-cute-love-story in timp ce Nana e complex si toate cele!
10. La Corda D'Oro ~ amazing <3 Totusi, mi/a cam parut rau ca animeul nu avea niciun final... era mai mult open ending, ceea ce urasc despus de mult!

-topul asta e momentan xD-

「TAINTED」

Image

Wed Apr 25, 2012 7:36 pm
Profile WWW
Pensionar MangaKids

Rank: Pensionar MangaKids

Posturi:
491
Reply with quote
1: yu yu hakusho *my 1st anime *
2: D.gray-man ...omggg cat am salivat si rasss in special la anime`ul asta, desi ai si fost momente funny yu-allen:))
3: Tokyo mew mew
4: Shugo Chara!
5: kaleido star *motivatie ca acolo nu am vazut nicaieri*
6: Inuyasha: am plans de am rupt pamantul, momentele romantice de aici au fost kinda marcante:o
7:Devil May cry iarasi mi`a placut:o3
8: Hell Girl la vremea aceea ma speria*tinand cont ca nici 8 ani nu aveam * dar acum l`am revazut si e foarte reusit
9: Chrono Crusade
10: Naruto
Alyss n`am sa te iert ca mi`ai stricat last WORDS!! NEVER!!!

Enemy, familiar friend... My beggining and my end... Whispering lies... And it hurts again.
Image

Wed Apr 25, 2012 8:45 pm
Profile
Spammer

Rank: Spammer

Posturi:
814
Reply with quote
[quote="Alyss"]Nu trebuie neapăƒrat cu imagini, right? I'm too lazy for that...
1. Inazuma Eleven ~ sunt o maniaca cand vine vorba de fotbal, aproape ca mi-am rupt picioarele acum doua veri, dar ce conteaza. E un anime interesant care merita vazut, motiv pentru care e si in lista noastra de proiecte!

2.D.Gray-Man ~ Exorcisti. Exorcisti. EXORCISTI! E primul anime de genul asta, care m-a facut sa rad, plang, salivez si sa stau cu inima in gat.

3.Katekyo Hitman Reborn ~ Un alt anime cu plot original. L-am plasat pe locul 3 pentru ca sunt o fana mai mare a manga-ului, nu al animeului din cauza graficei.

4. Durarara!! ~ iti pune toti neuronii la treaba, in ceea ce priveste plot-twistul
5. Ghost Hunt ~ holla la la~ Naru-chan wae u so smexy! xD Cred ca e singurul motiv pentru care imi plac din nou anime guys xD
6. 07-Ghost ~ l-am vazut cam acum un secol *cough* 2009 *cough*, dar tot cel mai tare anime shounen ai ramane!
7. Get Backers ~ am stat si am vazut animeul dintr-un foc xD Chiar daca nu aveam mouse, m-am chinuit cu tastatura la pc-ul meu darapanat...ce vremuri...
8. Tactics ~ e ceva de genul DN Angel, dar cu tenta de shounen ai, ceea ce e chiar pe placul meu
9. Kimi ni Todoke/Nana ~ cele mai tari anime romance pe care le-am vazut. KNT e mai stupidish-cute-love-story in timp ce Nana e complex si toate cele!
10. La Corda D'Oro ~ amazing <3 Totusi, mi/a cam parut rau ca animeul nu avea niciun final... era mai mult open ending, ceea ce urasc despus de mult!

-topul asta e momentan xD-[/quote]

Se vede mai frumos cu imagini si in plus ai sti ce fel de anime-uri sunt Si D GrayMan e un anime interesant dar il vad si la tv

Image
Love is blind. I know, because you don’t see me.

Thu Apr 26, 2012 9:46 am
Profile
Fondator

Rank: Fondator

Posturi:
466
Reply with quote
[quote="Etna"]
Se vede mai frumos cu imagini si in plus ai sti ce fel de anime-uri sunt Si D GrayMan e un anime interesant dar il vad si la tv[/quote]

Din cate stiam eu, D.Gray-Man era o vreme dat pe Animax, dar anime-ul in sine are 103 episoade. Te asigur eu ca nu le vor da pe toate prea recent xD Parerea mea, pentru ca stiu ca dureaza pana cumpara episoadele de la producatorul lor etc etc.
Am scris rapid anime-urile, daca e de ceva, am sa adaug un link extern catre MAL, de acolo poti gasi informatii cate doresti ^^

@Cora ~ Lasa ca iti trece pana te mariti xD Si ca sa nu fie off-topic: dragut top ^-^

「TAINTED」

Image

Thu Apr 26, 2012 7:15 pm
Profile WWW
Pensionar MangaKids

Rank: Pensionar MangaKids

Posturi:
818
Reply with quote
1.X-Men (Anime)
2.Naruto Shippuden
3.Bleach
4.Shugo Chara
5.Nabari No Ou.
6.Fullmetal Alchemist
7.Black Rock Shooter
8.Fairy Tail
10.Ao no Exorcist
11.Nana
12.D.Gray-Man
13.Soul Eater

You always have to choose
Image
Image

Fri Apr 27, 2012 4:19 pm
Profile YIM
Membru 0

Rank: Membru 0

Posturi:
19
Reply with quote
1. Dragon Ball Z.
2. Dragon Ball.
3. Bleach.
4. Fairy Tail.
5. Katekyo Hitman Reborn.
6. One Piece.
7. Naruto Shippuden.
8. To Love Ru.
9. Naruto.
10. Yu-Gi-Oh GX

Fri Jul 13, 2012 10:15 pm
Profile
Membru 0

Posturi:
22
Reply with quote
1.Fairy Tail: Este un anime superb, am reusit sa ajung la zi cu ep0isoadele in 3 zile
Image

2.Inazuma Eleven: Ma inavatat cum sa nu renunt.
Image

3.La Storia della Arcana Famiglia: A fost superb animeul , dar finalul nu a fost cum am crezut eu
Image

4.Yu-Gi-Oh Zexlal: Tipul ala Tskumuo Yuma ma facut sa rad si in zilele cand lu-am note mici la scoala.
Image

5.Angel Beats: Un anime superb , Otonashi ala a fost puncutul forte al animeului, pacat ca sa terminat prea fortat :(
Image

6.Sword Art Online: Foarte frumos, trebuie sa ramanem cu speranta ca va aparea GGO
Image

7.Mirai Nikki: Animeul asta ma facut sa rad de Yuno la maxim, chiar daca trebuia sa nu rad.
Image

8.Accel World: Ideea animeului a fost super , dar sa terminat prea fortat, si OVA-ul nu se gaseste in englesa
Image

Image

Sat Feb 16, 2013 6:57 am
Profile
Membru 0

Posturi:
1
Reply with quote
1.Fairy Tail,chiar daca s-a terminat cam nasol,noroc cu manga-urile.
2. Mirai Nikki,la fel...s-a terminat nasol,de data asta noroc cu OVA.
3.Tokyo mew mew,a fost dragut.
4.Rosario+Vampire, amuzant :).
5.Vampire Knight,mai dramatic...
Mdea...asta e tot totalul.Adica m-am uitat decat la astea.

Sat Aug 03, 2013 7:17 pm
Profile
Membru 0

Posturi:
51
Reply with quote
[align=center]One Piece[/align]

Pentru ca in opinia mea e cel mai bun anime facut vreodata. Bineinteles, are si altele care sunt la acelasi nivel cu el, dar asta are de toate. Momente amuzante, momente de suspans si momente foarte dramatice care cred ca ar face pe oricine sa simta ceva.
[align=center]Image[/align]

[align=center]Nana[/align]

Printre cele mai bune serii anime create. Nu e deloc o telenovela cum o catalogheaza unii. Are o poveste epica si merita vazut de toata lumea. E ca o lectie de viata foarte bine transmisa. Pacat ca anime-ul nu a mai continuat sa se ajunga la un final bine definit.

[align=center]Death Note[/align]

Pentru ca e daca spui anime trebuie automat sa te gandesti si la Kira, Ryuk si toata nebunia cu Carnetul. Nu cred ca exista fan anime care sa nu fi vazut seria pana acum, si daca exista, merita sa o vada.

[align=center]Shingeki no Kyojin[/align]

Un anime nou, care a urcat imediat in top si a devenit printre cele mai bune. Cand omenirea e pe cale de disparitie nu mai are altceva de facut decat sa lupte si sa incerce sa supravietuiasca. Attack on Titan e seria care sta langa cele de mai sus intr-un top tier.

[align=center]Trigun[/align]

Un clasic, usor dramatic si plin de faze amuzante, nu foarte complex si incredibil de placut. Desi e deseori comparat cu Cowboy Bebop, amandoua sunt geniale, insa prefer Trigun pentru ca a fost primul pe care l-am vazut. Vash e unu' dintre cele mai frumoase personaje pe care le poti intalni intr-un anime.

[align=center]Anohana[/align]

Cum sa nu-ti placa Anohana? Ca si la One Piece, sunt momente in care nu ai cum sa rezisti sentimentelor. Cand am auzit de el nu stiam la ce sa ma astept asa ca a fost una dintre cele mai frumoase surprize din partea unei serii scurte. Pe scurt, valuri de sentimente care te ating direct la coarda sensibila.

[align=center]Togainu no chi[/align]

M-a ajutat sa revin la pasiunea mea pentru anime, pentru ca e foarte interesant si chiar daca abordeaza o idee consacrata, seria ofera o experienta unica. A fost si al II-lea proiect cu care am luat contact de la voi, dupa HotD.

[align=center]Afro Samurai[/align]

Imi place toata chesti cu Bushido, samurai si cultura lor. Am avut senzatia ca Afro Samurai va fi o insulta la adresa samurailor, insa nu a facut decat sa intareasca conceptul de baza si sa-l puna intr-un decor diferit. Personajul principal e genial, un negru, samurai, cu vocabular caracteristic, dar comportament complet diferit.

[align=center]Btooom![/align]

Oameni exilati pe o insula si pusi sa se omoare intre ei, oricat de neoriginal ar parea, Btooom! vine cu o adaptare incredibila, care m-a tinut lipit de PC si m-a facut sa savurez episod cu episod din serie. Sper si cred intr-un al II-lea sezon, pentru ca manga a reinceput si se anunta a fi din ce in ce mai epica.

[align=center]Samurai Champloo[/align]

E povestea unui grup care pleaca in cautarea unui anumit samurai, dar nu destinatia e importanta, ci aventura de care au parte pe parcurs. In fiecare episod relatandu-se cate o intamplare diferita.

Fiecare dintre seriile de mai sus au soundtrack-uri geniale, de la Kodoku, Shingeki no Kyojin OP1, Lovely calamities, pana la Combat, Btooom! OP, si Shiki no Uta, toate sunt foarte faine!
La momentul actual am multe serii faine pe care nu le-am terminat de vazut sau pur si simplu le-am omis, imi pare rau ca n-am stat sa ma gandesc si la ele.

Sun Aug 04, 2013 1:05 pm
Profile
Echipa MangaKids

Rank: Echipa MangaKids

Posturi:
120
Reply with quote
As putea sa fac o lista luunga, dar ma limitez la 15 :)
1. Inazuma Eleven
2. Naruto
3. Sword art online
4. Karneval
5. Ghost hunt
6. Free
7. Yu yu hakusho
8. Tokyo mew mew
9. Toradora
10.Sankarea
11.Blood lad
12.Highschool of the dead
13.Brothers conflict
14.K
15.Strawberry panic

Image

Sun Sep 01, 2013 2:20 am
Profile
Echipa MangaKids

Rank: Echipa MangaKids

Posturi:
63
Reply with quote
1.Sword Art Online(sezonul doi apare in vara)
2.Naruto Shippuden
3.Magi
4.Zero no tsukaima
5.Btooom
6.Toradora
7.Makai Ouji: Devils and Realist
8.Brothers Conflict
9.Free
10.Arcana Famiglia
etc

Image

Mon Jan 27, 2014 11:26 pm