Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

Reply to topic  [ 3 posts ] 
Owari no Seraph Sezonul 2 
Author Message
Spammer

Rank: Spammer

Posturi:
77
Reply with quote
Post Owari no Seraph Sezonul 2
Însfârșit a fost confirmat cel de-al 2-lea sezon din Owari no Seraph, acesta va avea premiera pe 10.10.2015, până atunci vă las cu un trailer:
http://www.feednet.ro/video/3708/owari-no-seraph-sezonul-2-trailer-oficial/

Mon Sep 21, 2015 7:10 pm
Profile WWW
Fondator

Rank: Fondator

Posturi:
469
Reply with quote
Post Re: Owari no Seraph Sezonul 2
Nu cred că era ceva prea surprinzător, sezonul 2 fiind anunţat înainte ca primul să se fi terminat. Oricum, mulţumim pentru trailer. Cu toate că faza de la sfârşit cu "lupta decisivă", e o mare minciună... asta dacă nu cumva vor să facă un final anime în genul celui de la "Akame ga Kill!!".

「TAINTED」

Image

Mon Sep 21, 2015 7:50 pm
Profile WWW
Echipa MangaKids

Rank: Echipa MangaKids

Posturi:
63
Reply with quote
Post Re: Owari no Seraph Sezonul 2
Cum a spus şi Alyss, nu este o surpriză faptul că apare sezonul doi având în vedere că s-au anunţat două sezoane încă de când a fost făcută publică apariţia seriei anime, ca să nu mai zic că am pomenit şi eu de câteva ori de sezonul doi în comentarii şi descrieri la episoadele traduse de mn. În legătură cu trailer-ul, l-am lăsat şi eu pe chat ieri dacă nu mă înşel şi chiar este o minciună faza cu bătălia decisivă, iar dacă vor face ca la Akame ga Kill unde nu au aşteptat să apară destule capitole ca să le ajungă pentru o serie de 24 de ep şi au băgat de la ei într-un final, va fi un dezastru cel mai probabil, mai ales dacă vor face ceva gen cum e la Akame unde în manga Tatsumi si Leone sunt în viaţă, iar în anime sunt morţi... Anyway, rămân cu speranţa că nu va fi un dezastru şi că scenaristul se va gândi de două ori înainte să bage decesul vreunui personaj.

Tue Sep 22, 2015 7:35 am
Profile
Reply to topic   [ 3 posts ]