Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 8 posts ] 
Aoharu x Kikanjuu [Preview][SPOILERS] 
Author Message
Fondator

Rank: Fondator

Posturi:
461
Post Aoharu x Kikanjuu [Preview][SPOILERS]
Având în vedere că ultimul episod ne-a cam lăsat cu ochii în soare, iar preview-ul ăla e şi mai nenorocit decât episodul 09, m-am gândit să vă dau un fel de "mică privire" asupra problemei principale ce urmează să fie dezvoltată în episodul 10!

Adică, câteva pagini din manga. Nu am încadrat acest topic la proiecte, pentru că nu voi traduce această manga, doar voi posta pentru următoarele 3 săptămâni, câteva pagini (4-5) care să nu ne mai ţină în suspans până ce apare următorul episod!

Sper să nu fie în zadar, totuşi T-T

Pe scurt ce se va întâmpla în următorul episod:
***SPOILER ALERT***
Spoiler
[ MANGA ] Seishun x Kikanjuu - Capitolul 12 *** Vreau să lupt alături de aceşti oameni

Hotaru se hotărăşte din tot adinsul să le spună băieţilor că este de fapt fată. Dar fix în acel moment, Mattsun vine şi o ia la Yukki în apartament unde fac un grătar... în cinstea TGC-ului (nu ştiu ce-ar fi putut fi de sărbătorit în asta).
Pentru un moment, Mattsun pleacă din cameră, iar Hotaru rămâne să facă ordine cu Yukki. Fix în momentul când doreşte să le destăinuie micul secret, Matsuoka o întrerupe şi... uite aici micul sneak peek:

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Şi mare "bum":
Spoiler
Image

「TAINTED」

[ 君達は一体? ]
[ 悪い奴の敵さ ]

Image

Mon Aug 31, 2015 6:28 pm
Profile WWW
Echipa MangaKids

Rank: Echipa MangaKids

Posturi:
63
Post Re: Aoharu x Kikanjuu [Preview][SPOILERS]
Interesant, chiar mă gândeam să mă apuc de manga, nu de alta dar mi-e că nu or să facă sezon 2 şi ne lasă cu ochii-n soare. Mersi pentru rezumat.

Mon Aug 31, 2015 7:45 pm
Profile
Fondator

Posturi:
461
E aiurea la manga că nu găseşti capitolele gata editate, ci doar nişte traduceri XD Şi raw-uri luate de pe site-uri în chineză. Până acum, se ţin foarte strâns de manga, n-au sărit niciun detaliu. Doar că unele personaje şi-au făcut apariţia înainte de "termen".

Deci, să înţeleg că a prins faza cu "mini-spoilerul"? :)))

「TAINTED」

[ 君達は一体? ]
[ 悪い奴の敵さ ]

Image

Mon Aug 31, 2015 7:56 pm
Profile WWW
Fondator

Posturi:
461
Cred că asta o să devină topicul meu exclusivist în care voi vorbi mai mult singură, but i donut care.
Uite câteva "previziuni" pentru episodul 11:

Pe scurt ce se va întâmpla:
Spoiler
Seishun x Kikanjuu - CAPITOLUL 13 *** Aceasta eşti tu cu adevărat/Adevărata ta natură

Hotaru face o vizită "cuiva", ghici cui? Evident că lui Nagamasa Midori. De aici până la a-l provoca la un joc, nu e cale lungă. Zis şi făcut, Midori pare chiar foarte deschis şi acceptă propunerea lui Hotaru, iar cei doi împreună cu Fujimon merg într-un local ce seamănă foarte mult cu magazinul de arme Echizen (singura diferenţă este că e mai mult o cafenea). Are loc o luptă şi Midori reuşeşte să o lovească pe protagonistă fix în locul sensibil... adică la faptul că a fost dată afară din echipă. Hotaru o ia razna şi câştigă în ultimul moment lupta (care, btw, era de a trage la ţintă... punctul "forte" al lui Tachibana, if you know what I mean).

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Şi bonus:
Spoiler
Tipul acesta "misterios" a apărut pentru o facţiune de secundă în episodul 4-5 dacă nu mă înşel, atunci când Hotaru şi-a cumpărat prima sa armă.

Image
Image

「TAINTED」

[ 君達は一体? ]
[ 悪い奴の敵さ ]

Image

Tue Sep 01, 2015 9:17 pm
Profile WWW
Echipa MangaKids

Rank: Echipa MangaKids

Posturi:
63
Eu tot am rămas cu întrebarea "De ce Mattsu a dat-o pe Tachibana afară din echipă?". Mă întreb dacă i-a aflat "micul secret" înainte de a i-l spune chiar ea. :-?

Wed Sep 02, 2015 7:26 am
Profile
Fondator

Posturi:
461
Voi posta curând şi motivul pentru care a fost dată afară şi te asigur că nu e din cauză că e fată. De fapt, nici nu a aflat încă asta. Până acum doar 3 persoane cunosc adevărata ei identitate, iar două dintre ele sunt Kanae şi Midori-san! xD

「TAINTED」

[ 君達は一体? ]
[ 悪い奴の敵さ ]

Image

Wed Sep 02, 2015 1:51 pm
Profile WWW
Fondator

Posturi:
461
Am zis că nu o să traduc un capitol întreg... şi uite că nu m-am ţinut de cuvânt.
Aveţi aici capitolul 14, care va fi (este) încadrat în episodul 11

Spoiler
Seishun x Kikanjuu - CAPITOLUL 14 *** Să facem ceva distractiv
După "lupta" cu Midori, Hotaru se întoarce acasă, dornită să vorbească cu băieţii şi să le spună ce a învăţat. Însă fix când să urce spre apartament, se întâlneşte cu Yukki, iar acesta o ia la o porţie de discuţii, în care fata află ce se întâmplase cu Toy GunGun înainte să ajungă ea în echipă.
Sidenote: e posibil să mai am greşeli în editare, nu i-am mai făcut un proofread ;-; DAR! Enjoy!~
Daţi click pe imagine pentru a se mări/vedea la calitatea maximă!
http://imgur.com/a/WSpQI

「TAINTED」

[ 君達は一体? ]
[ 悪い奴の敵さ ]

Image

Thu Sep 10, 2015 7:55 pm
Profile WWW
Fondator

Posturi:
461
Episodul 12 va cuprinde 2 capitole (intervalul 15-16)
Capitolul ăsta a fost un chin în ceea ce priveşte clean-ul, fiindcă majoritatea scenelor/textelor erau plasate fix pe fundal, peste decor. Aşa că dacă nu vă prea convine tentativa mea de redesenare, deal with it. Am făcut ce am putut mai bine :D

Spoiler
Seishun x Kikanjuu - CAPITOLUL 15 *** Încă o dată

Mattsun află că de fapt, provocarea lui Hotaru era să joace un meci cu ea... un joc al supravieţuirii. Cine credeţi că va câştiga?
http://imgur.com/a/QPIc3

「TAINTED」

[ 君達は一体? ]
[ 悪い奴の敵さ ]

Image

Mon Sep 14, 2015 2:11 pm
Profile WWW
This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.   [ 8 posts ]