Most users ever online was 142 on Mon Dec 05, 2016 6:29 pm

Reply to topic  [ 3 posts ] 
Mystic Messenger 
Author Message
Membru 0

Rank: Membru 0

Posturi:
25

Locaţia:
Unicornia
Reply with quote
Post Mystic Messenger
Am văzut că sunt destule fete care joacă acest joc, așa că m-am gândit să fac un fel de "oracol Mystic Messenger", pentru a ști preferințele și părerile tuturor. ^^

- Care este băiatul vostru preferat? ~ Al meu este Zen, chiar dacă înainte a fost Seven. În comparație cu Seven, e mai mult "genul" meu de băiat, chiar dacă e narcisist.
- Care a fost primul băiat pe care l-ați simpatizat? ~ Înainte să încep jocul, era Seven, apoi a început să-mi placă de Yoosung.
- Ce rută ați jucat prima dată? ~ Deși voiam s-o joc pe a lui Zen, prima a fost a lui Yoosung.
- Ce personaj(e) detestați? ~ Echo Girl, Sarah și Rika... logic.
- Care rută v-a plăcut cel mai mult? ~ Păi, aici cred că răspunsul meu e ruta lui Jaehee, ba chiar am și plâns un pic pe parcursul ei.
- În ce personaj vă regăsiți? ~ Aș zice că sunt o combinație între Seven și Jaehee, dar mai mult mă aseamăn cu Seven.
- Care dintre cele 4 variante de MC vă place cel mai mult? ~ Cred că MC1, semănăm un pic la aspect.
- Ați apucat să jucați toate rutele? ~ Nu, timpul nu mi-a permis asta... ;-;
- Care este ending-ul vostru preferat? ~ Good ending-ul lui Yoosung! E destul de îndrăzneț, drăguț și amuzant. ^^
- Care este imaginea voastră preferată? ~ Hmm... Să vedem... Cred că » asta «
- Ce părere aveți despre joc? ~ La început nu credeam că va fi un joc așa captivant, dar acum nu regret că l-am început, pentru că e un otome genial, și abia aștept să termin toate rutele.

Mon Jul 24, 2017 8:24 pm
Profile WWW
Echipa MangaKids

Rank: Echipa MangaKids

Posturi:
123
Reply with quote
Post Re: Mystic Messenger
1. Seven
2. Cred că Zen... Apoi Yoosung
3. A Jaeheei, ce coşmaruri am avut cu ea la început =)))
4. Echo Girl, Sarah, Rika, Saeran.....
5. Ruta lui Zen, chiar a fost romantică
6. Seven, 100%
7. MC 2, varianta blondă :>
8. Nu, mai am ruta lui Jumin T_T
9. Ending-ul lui Zen
10. Cred că asta :3
11. Sincer chiar m-am ataşat de el, n-am prea ţinut în telefon niciun joc mai mult de un an, n-aş putea să-l şterg :( Nu vreau să-l las baltă pe Seven T_T Abia aştept să termin odată şi ultima rută, apoi voi încerca să obţin toate pozele. Mi-ar plăcea să facă şi un anime sau măcar câteva capitole de manga cu povestea lor :( Ohhh şi sper să apară ruta lui V mai repede... Nu m-ar deranja dacă ar lucra şi la una pentru Saeran, în care să-şi mai revină şi el o.o În concluzie, îmi place jocul. Aştept şi alte întrebări, bună idee cu topicul acesta ^^

Mon Jul 24, 2017 11:18 pm
Profile
Fondator

Rank: Fondator

Posturi:
469
Reply with quote
Post Re: Mystic Messenger
- Care este băiatul vostru preferat?
Al meu este Seven... pur şi simplu mă dă gata cu glumele lui şi de fiecare dată era amuzant cum îi tachina pe alţii.
- Care a fost primul băiat pe care l-ați simpatizat?
Prima dată mi-a plăcut cel mai mult de Zen (după felul cum arăta =))) )
- Ce rută ați jucat prima dată?
Mi-a picat ruta lui Yoosung, cu toate că o voiam pe cea a lui Zen. Mi-a părut rău la început, dar după mi-a trecut. A fost ruta cea mai... normală... cu excepţia faptului că mă tot compara cu Rika -.-
- Ce personaj(e) detestați?
Ugh, toate scorpiile alea: Echo girl, Sarah şi maică-sa şi, bineînţeles, Rika.
- Care rută v-a plăcut cel mai mult?
Hm, sinceră să fiu, cea a lui Seven... că stăteam într-un stres constant că ajung la bad ending =))
- În ce personaj vă regăsiți?
La mine cred că e o combinaţie între Seven şi Zen (mai puţin partea cu narcisismul).
- Care dintre cele 4 variante de MC vă place cel mai mult?
Îmi place mult de MC2. Când am început să joc MM, aveam părul la fel de scurt ca ea (ştiu, motiv care nu-şi are rostul).
- Ați apucat să jucați toate rutele?
Nu, n-am reuşit să joc ruta lui Jaehee. A rămas fix la urmă şi după nu am mai avut timp să joc ;-;
- Care este ending-ul vostru preferat?
Cred că mi-a plăcut oarecum ending-ul lui Jumin =)) A fost cam ciudat, dar a fost singurul în care /SPOILER/ te căsătoreai cu unul din personaje. Plus că deveneai doamna MC Han =)).
- Care este imaginea voastră preferată?
Preferata mea rămâne ---> asta.
- Ce părere aveți despre joc?
Aflasem de joc de la o tipă de pe youtube care se ocupa de reviews la anime-uri şi alte chestii otaku-related. Şi, în plus, eram în căutare de otome games, iar ăsta nu mai era ca altele. La fel ca şi Juli, n-am crezut vreodată că voi ţine un joc instalat mai bine de un an =))) ) Cei de la cheritz chiar s-au depăşit pe ei înşişi la câtă muncă au depus pentru jocul ăsta. Nu regret deloc că-mi mănâncă spaţiul din telefon cu tona.

「TAINTED」

Image

Sun Jul 30, 2017 7:23 pm
Profile WWW
Reply to topic   [ 3 posts ]